A szöveg csak Firefox böngészőben jelenik meg helyesen. Használja a fenti PDF file-ra mutató link-et a letöltésre. Megoldás. Jelöljük az első ,,lépcső'' csúcsait az 1. ábrán látható módon! Az és pontok közötti eredő ellenállást úgy mérhetjük meg, hogy az pontnál bevezetünk valamekkora, mondjuk 1 A erősségű áramot, a pontnál ugyanekkora áramot elvezetünk. Ha megmérjük az és pont közötti feszültséget, annak számértéke éppen az eredő ellenállással lesz egyenlő.
 1. ábra Vegyük észre, hogy az említett kapcsolásban ‐ a rács szimmetriája miatt ‐ a és pontok ekvipotenciálisak, és ugyancsak azonos potenciálú a és az pont is. Ezért a ,,lépcső'' ellenállása nem változna meg, ha ezeket a csúcspont-párokat összekötnénk. Jelöljük -fel és -vel ezeket a rövidrezárt pontokat! Másik észrevételünk: a nagyon hosszú lépcsőnek és közötti (az ábrán szaggatott vonallal jelölt) részének eredő ellenállása ugyanakkora, mint az és pont közötti eredő ellenállás. Jelöljük ezt a (keresett) eredő ellenállást -rel! A kapcsolás a 2. ábrán látható módon átrajzolható, és az eredő ellenállása soros és párhuzamos kapcsolások sorozataként számítható.
 2. ábra Az egymással párhuzamosan kapcsolt nagyságú ellenállások egy-egy nagyságú ellenállással helyettesíthetők. A és pontok között három párhuzamos ágat látunk. Ezek eredője | | az és pontok közötti alsó ág teljes ellenállása pedig | | Ezzel az ellenállással párhuzamosan van kapcsolva a felső ág ellenállása, és az eredőjük (a lépcső ,,végtelen'' hosszúságából adódó feltétel szerint) kell legyen: Ez a feltétel algebrai átalakítások után alakra hozható. Ennek a másodfokú egyenletnek pozitív megoldása -re: |