Cím: Az 1999-2000. évi Arany Dániel Matematikai Tanulóverseny eredményei
Füzet: 2000/november, 459 - 462. oldal  PDF file
Témakör(ök): Arany Dániel

A szöveg csak Firefox böngészőben jelenik meg helyesen. Használja a fenti PDF file-ra mutató link-et a letöltésre.

 
KEZDŐK
I. kategória: Szakközépiskolások
 


A versenybizottság I. díjat nem adott ki.
*II. díj: Kodlecsik Zoltán, Paks, Energetikai Szakképzési Intézet, 
tanára: Árokszállási Tibor
* Pintér Balázs, Paks, Energetikai Szakképzési Intézet, 
tanára: Árokszállási Tibor
*III. díj: Tihon Tibor, Budapest, Neumann János Számítástechnikai Szakközépiskola, 
tanára: Hutter Lajosné
* Regály Gyula, Budapest, Puskás Tivadar Távközlési Technikum, 
tanára: Jeneiné Horváth Kinga



Dicséret: Fehér Tamás, Eger, Neumann János Közgazdasági Szakközépiskola, tanára: Szakaliné Haraszti Éva; Gombos András, Ajka, Bánki Donát Szakközépiskola, tanára: Ivánfai Erzsébet; Simon Tamás, Budapest, Puskás Tivadar Távközlési Technikum, tanára: Beregszászi Zoltán; Tóth Gergely, Miskolc, Berzeviczy Gergely Kereskedelmi és Vendéglátóipari Szakközépiskola, tanára: Turóczi Aranka; Bakos Gergely, Cegléd, Közgazdasági és Informatikai Szakközépiskola, tanára: Bere Lászlóné; Pásztor Károly, Debrecen, Mechwart András Gépipari és Informatikai Szakközépiskola, tanára: Gál Annamária; Zámbó Miklós, Pápa, Jókai Mór Közgazdasági Szakközépiskola, tanára: Kormerné Pethő Katalin; Báthory Péter, Budapest, Kalmár László Számítástechnikai Szakközépiskola, tanára: Fazekas József.

 
 
 
 
II. kategória: Általános matematika tantervű gimnáziumi tanulók
 

*I. díj: Blastik Márta, Fazekas Mihály Fővárosi Gyakorló Gimnázium, 
tanárai: Szászné Simon Judit és Hraskó András
* Fehér Ádám, Győr, Révai Miklós Gimnázium, 
tanára: Sántha Noémi és Zábrádiné Shmierer Emília
*II. díj: Komjáthy Júlia, Szekszárd, Garay János Gimnázium, 
tanára: Kertes Lázár
* Szalay Gergely, Budapest, Veres Péter Gimnázium, 
tanára: Simon János
*III. díj: Lang Péter, Győr, Révai Miklós Gimnázium, 
tanárai: dr. Szíjártó Miklósné és Zábrádiné Schmierer Emília
* Nagy Gábor, Kaposvár, Táncsics Mihály Gimnázium, 
tanárai: Biczóné Lengyel Beáta és Terlaky Edit



I. dicséret: Gáthy Lajos, Fehérgyarmat, Zalka Máté Gimnázium, tanára: Peterman Istvánné Gregó Kinga, Miskolc, Földes Ferenc Gimnázium, tanárai: ifj. Szabó Kálmán és Gregó Miklósné; Rácz Judit, Szekszárd, Garay János Gimnázium, tanára: Kertes Lázár;

II. dicséret: Kovács István, Gyöngyös, Berze Nagy János Gimnázium, tanára: Kiss Miklós; Lócsi Levente, Celldömölk, Berzsenyi Dániel Gimnázium, tanára: Tinger Vendel; Nguyen Phuong Anh, Budapest, ELTE Radnóti Miklós Gyakorlóiskola, tanára: Marcsek Gábor; Vehovszky Balázs, Budapest, Piarista Gimnázium, tanára: Vízhányó Zsolt.

 
 
III. kategória: Speciális matematika tantervű gimnáziumi tanulók
 
 

*I. díj: Csóka Endre, Debrecen, Fazekas Mihály Gimnázium, 
tanára: Balázs Tivadar
* Jankó András, Szeged, Ságvári Endre Gyakorló Gimnázium, 
tanárai: Dr Dobi János és Kovács István
* Nagy Zoltán, Fazekas Mihály Fővárosi Gyakorló Gimnázium, 
tanárai: Dobos Sándor, Thiry Imréné és Pósa Lajos
*II. díj: Prekopcsák Zoltán, Fazekas Mihály Fővárosi Gyakorló Gimnázium, 
tanárai: Dobos Sándor és Pataki János
*III. díj: Balaton Attila, Szolnok, Verseghy Ferenc Gimnázium, 
tanárai: Béres Jenő és Pogány Gyula
* Fülöp Anita, Székesfehérvár, Teleki Blanka Gimnázium, 
tanárai: Budai Endre és Ponácz Ferenc
* Pálvögyi Dénes, Fazekas Mihály Fővárosi Gyakorló Gimnázium, 
tanárai: Dobos Sándor és Thiry Imréné
* Ruppert László, Pécs, Jánus Pannonius Gimnázium, 
tanárai: Polcz Katalin és Kárpáti Ágnes


I. dicséret: Backhausz Ágnes, Fazekas Mihály Fővárosi Gyakorló Gimnázium, tanárai: Dobos Sándor és Thiry Imréné; Bergman Gábor, Budapest, Berzsenyi Dániel Gimnázium, tanárai: Hubert Györgyné és Kévés Rita; Lajkó Miklós, Fazekas Mihály Fővárosi Gyakorló Gimnázium, tanárai: Dobos Sándor és Thiry Imréné; Malakuczi Viktor, Budapest, Szent István Gimnázium, tanárai: Lászlóné Sergyán Stefánia és Rácz János;

II. dicséret: Kalcsú Áron, Zalaegerszeg, Zrínyi Miklós Gimnázium, tanárai: Németh László és Pálovics Róbert; Kormos Attila, Debrecen, Fazekas Mihály Gimnázium, tanára: Balázs Tivadar; Neudold Soma, Fazekas Mihály Fővárosi Gyakorló Gimnázium, tanárai: Dobos Sándor és Thiry Imréné; Pelládi Gábor, Miskolc, Földes Ferenc Gimnázium, tanárai: Gulyás Tibor és Szabó Kálmán.


 
 
 
HALADÓK
 
I. kategória: Szakközépiskolások
 



 


*I. díj: Pszota Zsolt, Vác, Boronkay György Műszaki Szakközépiskola, 
tanára: Fábián Gábor
*II. díj: Csorba Zoltán, Eger, Neumann János Közgazdasági Szakközépiskola és Gimnázium, 
tanára: Pótáné Márton Mária
*III. díj: Sipos Barnabás, Budapest, Trefort Ágoston Kéttannyelvű Szakközépiskola, 
tanára: Dunajszky Zsuzsa



I. dicséret: Biczó Béla, Pécs, Zipernovszky Károly Ipari Szakközépiskola, tanárai: Ivasivka Mátyásné és Németh József; Ambach Balázs, Paks, Energetikai Szakképzési Intézet, tanára: Árokszállási Eszter; Mészáros Zoltán, Pécs, Zipernovszky Károly Ipari Szakközépiskola, tanárai: Ivasivka Mátyásné és Németh József; Sánta János, Nyíregyháza, Széchenyi István Közgazdasági Szakközépiskola, tanára: Vágvölgyi Mária;

II. dicséret: Flaskár Anett, Nyíregyháza, Széchenyi István Közgazdasági Szakközépiskola, tanárai: Zsíros Andrea és Filetóth István; Juhász Csaba, Dunaújváros, Rudas Közgazdasági Szakközépiskola, tanára: Keszlerné Szumzer Ilona; Juhász Gábor, Vác, Boronkay György Műszaki Középiskola és Gimnázium, tanára: Fábián Gábor; Mendli Bálint, Budapest, Puskás Tivadar Távközlési Technikum, tanára: Blastik István.

 
 
II. kategória: Általános matematika tantervű gimnáziumi tanulók
 
 


*I. díj: Tóth Ágnes, Hajdúszoboszló, Hőgyes Endre Gimnázium, 
tanára: Deli Lajos
*II. díj: Jesch Dávid, Nagykanizsa, Batthány Lajos Gimnázium, 
tanára: Dr. Pintér Ferenc
* Farkas Viktor, Szolnok, Varga Katalin Gimnázium, 
tanárai: Molnár László és Nagy Tibor

A bizottság III. díjat nem adott ki.



Dicséret: Erdei Zsuzsa, Hajdúszoboszló, Hőgyes Endre Gimnázium, tanára: Deli Lajos; Hamar Gergő, Dombóvár, Illyés Gyula Gimnázium, tanára: Mesterházyné dr. Illés Ágnes; Nagy Márton, Budapest, Piarista Gimnázium, tanára: Urbán János; Balogh János, Kaposvár, Táncsics Mihály Gimnázium, tanárai: dr. Iharos Csabáné és Kubatov Antal; Reiss Attila, Kecskemét, Bányai Júlia Gimnázium, tanárai: Óváriné Csabai Mária, Óvári Lajos és Varga József; Spanczér Ilona, Nagykanizsa, Batthyány Lajos Gimnázium, tanára: dr. Pintér Ferenc; Nagy Ferenc, Budapest, Evangélikus Gimnázium, tanára: Tobisch Márta; Szalai Bence, Veszprém, Lovassy László Gimnázium, tanára: Arnhoffer Mihály; Csáky Attila, Kecskemét, Katona József Gimnázium, tanárai: dr. Szablics Bálintné és Varga József; Várnai Csilla, Budapest, ELTE Apáczai Csere János Gimnázium, tanára: Pető Sándor.

 
 
III. kategória: Speciális matematika tantervű gimnáziumi tanulók
 
 



A bizottság I. díjat nem adott ki.
*II. díj: Siroki László, Debrecen, Fazekas Mihály Gimnázium, 
tanára: Remeténé Orvos Viola
* Béky Bence, Fazekas Mihály Fővárosi Gyakorló Gimnázium, 
tanárai: Fazakas Tünde és Táborné Vincze Márta
*III. díj: Kovács Erika Renáta, Fazekas Mihály Fővárosi Gyakorló Gimnázium, 
tanárai: Fazakas Tünde, Táborné Vincze Márta, Surányi László és Pósa Lajos
* Péterfalvi Ferenc, Pécs, Janus Pannonius Gimnázium, 
tanárai: Polcz Katalin és Sáráné Dombi Anna



I. dicséret: Kevei Péter, Szeged, Radnóti Miklós Gimnázium; Horváth Illés, Fazekas Mihály Fővárosi Gyakorló Gimnázium; Csikvári Péter, Fazekas Mihály Fővárosi Gyakorló Gimnázium; Pallos Péter, Fazekas Mihály Fővárosi Gyakorló Gimnázium; Gerencsér Balázs, Fazekas Mihály Fővárosi Gyakorló Gimnázium; Harangi Viktor, Fazekas Mihály Fővárosi Gyakorló Gimnázium;




II. dicséret: Csordás Hunor, Fazekas Mihály Fővárosi Gyakorló Gimnázium; Devecsery Ágnes, Fazekas Mihály Fővárosi Gyakorló Gimnázium; Koreck Ferenc, Szeged, Radnóti Miklós Gimnázium; Zsbán Ambrus, Fazekas Mihály Fővárosi Gyakorló Gimnázium.