Cím: Beszámoló a Bács-Kiskun megyei matematikai versenyről - 1983.
Füzet: 1983/április, 170. oldal  PDF file
Témakör(ök): Egyéb (KöMaL pontverseny is)

A szöveg csak Firefox böngészőben jelenik meg helyesen. Használja a fenti PDF file-ra mutató link-et a letöltésre.

A Bács Kiskun megyei Tanács VB Művelődésügyi Osztálya, valamint a Bolyai János Matematikai Társulat megyei csoportja az 1982/83-as tanévben is megrendezte a középiskolások matematikai tanulóversenyét.
A verseny két kategóriában folyt az I‐III. osztályos tanulók részére (gimnázium és szakközépiskola) és három kategóriában a IV. osztályos tanulók részére (gimnázium, szakközépiskola és fakultatív).

 

A verseny nyertesei:
 

I. osztályosok:
 

Gimnázium:
 

1. Szappanos Gábor (III. Béla Gimn., Baja); 2. Páli István (Katona J. Gimn., Kecskemét); 3. Buda László (III. Béla Gimn., Baja); 4. Váradi Csaba (Katona J. Gimn., Kecskemét); 5. Kántor Zoltán (Katona J. Gimn., Kecskemét); 6. Csepeli Zsolt (Kodály Z. Ált. Isk. és Gimn., Kecskemét); 7. Klockner Zoltán (III. Béla Gimn., Baja); 8. Krasznói Attila (Katona J. Gimn., Kecskemét); 9. Szeghalmi Tamás (I. István Gimn., Kalocsa); 10. Kis Anita (Szilády A. Gimn., Kiskunhalas)
 

Szakközépiskola:
 

1. Dömötör Lajos (623. sz. Vágó B. Szakközépisk., Kecskemét).
 

A versenybizottság több díjat nem adott ki.
 

II. osztályosok
 

Gimnázium:
 

1. Ménesi Tóth Erika (Katona J. Gimn., Kecskemét); 2. Rácz Zsolt (Kodály Z. Ált. Isk. és Gimn., Kecskemét); 3. Róka Zsuzsanna (Bányai J. Gimn., Kecskemét); 4. Horváth Mária (Katona J. Gimn., Kecskemét); 5. Tiszttartó Ágnes (III. Béla Gimn., Baja); 6. Mészáros Róbert (Bányai J. Gimn., Kecskemét) ; 7. Pálmai Tamás (III. Béla Gimn., Baja); 8. Ungi Sándor (III. Béla Gimn., Baja); 9. Varsányi Tibor (III. Béla Gimn., Baja); 10. Forgács Tivadar (Szilády Á. Gimn., Kiskunhalas).
 

Szakközépiskola kategóriában a versenybizottság nem adott ki díjat.
 

III. osztályosok
 

Gimnázium:
 

1.Fodor Anita (Bányai J. Gimn., Kecskemét); 2. Borbás Andor (Szilády Á. Gimn., Kiskunhalas); 3. Vízhányó Zsolt (Piarista Gimn., Kecskemét); 4. Horváth Balázs (Szilády Á. Gimn., Kiskunhalas); 5. Halász Ferdinánd (Katona J. Gimn., Kecskemét); 6. Galai András (III. Béla Gimn., Baja); 7. Gáll Ágnes (Hunyadi J. Gimn., Bácsalmás); 8. Ispánovity Katalin (Petőfi S. Gimn., Kiskőrös); 9. Podmaniczky Anita (Hunyadi J. Gimn., Bácsalmás); 10. Ócsai Henriette (Katona J. Gimn., Kecskemét).
 

Szakközépiskolai kategóriában a versenybizottság nem adott ki díjat.
 

IV. osztályosok
 

Gimnáziumok, (normál tantervű)
 

Walter Erika (III. Béla Gimn., Baja)
 

A versenybizottság több díjat nem adott ki.
 

Gimnáziumok (fakultatív tantervű)
 

1. Pintér Gábor (Szilády Á. Gimn., Kiskunhalas); 2. Zacskó József (Katona J. Gimn., Kecskemét); 3. Ván Péter (Szilády Á. Gimn., Kiskunhalas); 4. Makáry Péter (Katona J. Gimn., Kecskemét); 5. Kiss Sándor (Bányai J. Gimn., Kecskemét); 6. Török Zsolt (I. István Gimn., Kalocsa); 7. Raffai Zsolt (Katona J. Gimn., Kecskemét); 8. Cseke Ervin (Szilády Á. Gimn., Kiskunhalas) ; 9. Csabai István (Katona J. Gimn., Kecskemét) ; 10. Németh Zoltán (I. István Gimn., Kalocsa).
 

Szakközépiskola kategóriában a bizottság nem adott ki díjat.
 

Külön díjat kaptak:
 

Pintér Gábor (Szilády Á. Gimn., IV. o. t.), Ván Péter (Szilády Á. Gimn., IV. o. t.), Csepeli Zsolt (Kodály Z.  Ált. Isk., 8. o. t.).
 

A nyerteseknek gratulálunk.